Warning: imagepng(): Unable to open 'upload/thumbs/ingilteremuzikharitasi-65-210-135-s-p-center_center-FFFFFF.png' for writing: Permission denied in /var/www/ailehekimi.com/public_html/admin/system/classes/IMAGE_PROCESSOR.php on line 77
ORTADOĞU MUTFAĞI AYAĞINIZA GELDİ
ORTADOĞU MUTFAĞI AYAĞINIZA GELDİ

ORTADOĞU MUTFAĞI AYAĞINIZA GELDİ

12.11.2015 | Aktüel | | Henüz yorum yazılmamış

     Türkiye’nin büyük şehirlerinde Ortadoğu’dan lezzetler sunan restoranların ne kadar çoğaldığını fark ettiniz mi? Bunun sebebi 2015 yemek trendlerinde Ortadoğu mutfağının ön sıralarda olması.
 
 
     Akdeniz tarzıyla sentezlenen Ortadoğu mutfağı tüm dünyada 2015 yemek trendleri arasında gösteriliyor. Lübnan, Pakistan, İran, Arap ve İsrail mutfaklarının vazgeçilmezi olan et ve baharat Amerika, Asya ve Avrupa’yı etkisi altına almış durumda. Ortadoğu mutfağının ülkemizde bu kadar revaçta olmasının en büyük sebeplerinden biri de Ortadoğu’dan gelen ziyaretçilerin artması ve onların kültürleriyle tanışmamız.
 
     Şehir merkezlerinde giderek çoğalan lüks ve orta halli Ortadoğu restoranları sayesinde bu lezzetlerle artık kolaylıkla tanışabiliyoruz. Ayrıca bu mutfak uzun yıllardır beslenme uzmanları tarafından en sağlıklı mutfaklardan biri olarak kabul ediliyor. Sebze ve bakliyatlar öne çıktığı için vegan ve vejetaryen beslenme anlayışını benimseyenler için de birçok seçenek bulunuyor.
 
     Uzakdoğu mutfağıyla tanışalı uzun zaman oldu. Yeni lezzetler keşfetmek istiyorsanız vakit kaybetmeden Ortadoğu mutfağıyla da tanışmanızı öneririz. Humus, falafel, buhara pilavı, muhammara, tabule ve kibbe gibi yemeklere ait malzemeler de market raflarında yer almaya başladı. Açılan birçok restoranda bu lezzetleri tatma fırsatını bulamıyorsanız internet sitelerinde yayınlanan tarifleri ve özel malzemeleri kullanarak Ortadoğu mutfağına ait yemekleri evinizde deneyebilirsiniz.

Diğer Yazılar

Henüz yorum yazılmamış

Yorum yaz

Email adresiniz paylaşılmayacaktır

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Yukarı Çık